Ulus Yurtsever kim?


Bingöl, Karlıova doğumlu Ulus Yurtsever, 1993 yılında yüksek derece ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını okumaya hak kazandı ve Şan eğitimi bölümünü okudu.

İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve baş tenörü olan Erol Uras dan Şan dersi aldı.

1996 - 2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarında Şan eğitimi aldı. 

Dünyanın en önemli Tenörler arasında gösterilen Rus kökenli Konstantin Lisovsky ve İran'lı Tenör Cavit Mürtezaoğlu ile Şan teknikleri üzerine eğitimini tamamladı.

Gelen ısrarlı tepkiler doğrultusunda Sahne Programlarına başlayan Ulus Yurtsever, büyülü Sesi, yorumu ve geniş Repertuarı ile kısa sürede İstanbul'un gözde mekãnlarının aranan ismi oldu ve ciddi bir dinleyici Kitlesi oluşturdu.

Almanya'da yaşamını sürdürmeye karar veren Ulus Yurtsever, bir çok Özel Müzik okularında Şan eğitimi vererek başarılı Öğrencinin yetişmesine katkı sunmuştur.

Geniş kitlelere ulaşmak ve duygularını paylaşmak adına 2016 yılında, Sinan Öztürk yönetmenliğinde, Söz-Müziği Deniz Köseoğlu'na ait Yaban Gülü isimli Single çalışması yaparak profesyonelliğe adım attı.

Video Klip başta Kral TV olmak üzere bir çok Ulusal Yayın yapan Televizyonlarda yayına girdi.

Gerek Radyolar'da, gerekse Televizyon ve Sosyal Medya vaasıtası ile gelen olumlu tepkiler doğrultusunda, Rodos Semahı ile ikinci Single/Klip çalışmasını yaptı.

 

Sevenlerinden aldığı tepkilere cevapsız kalmayan Yurtsever, "Türküler Özümüz, Ayhani Türküleri" isimli karma Albümlerde seslendirdiği tekli eserler sonrası, etnik çalışması 'Bade-i Aşk' ve 'Zerre' isimlerini taşıyan Albümler Tanju Duman Müzik Medya etiketi ile tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Albümde repertuar bakımından geniş bir yelpazede ezgiler seslendirdi. Eskici sözlerini yazıp bestledeği 'Eskici' Albümün içinde yer aldı.

 

Şu an yoğun Konser ve Promosyon çalışmaları sürmekte.

 

Etkinlikleriniz için İletişim:

Tanju Duman Müzik Medya

info@tanjuduman.com 

+49 177 312 52 46

 

 

 


Ulus Yurtsever